Filmy przyjaźń, seks, lata 70.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, seks, lata 70.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Są lata 70. w Australii. Debbie i Sue są nierozłącznymi przyjaciółkami od zawsze. W szkole nie są popularne i Debbie jest zdeterminowana, by to zmienić. Najlepszym sposobem wydaje się zdobycie chłopaka z kręgu surferów. Tylko czy jest to naprawdę takie wspaniałe, jak się wydaje z daleka? Debbie i Sue powoli dowiadują się, jak naprawdę wygląda życie popularnych dziewczyn surferów.
Akcja serialu rozgrywa się w latach 70'. Bohaterami serialu jest szóstka przyjaciół: Eric Forman (Topher Grace), Michael Kelso (Ashton Kutcher), Steven Hyde (Danny Masterson), Donna Pinciotti (Laura Prepon), Jackie Burkhart (Mila Kunis) i Fez (Wilmer Valderrama). Przeżywają swoje pierwsze miłości, problemy a także szalone przygody.


W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.
Człowiek na linie - Man on Wire, czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma.

The Doors

7,7
Oliver Stone twórca takich filmów jak Pluton, Urodzony 4 lipca czy JFK przedstawia historię jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i jego charyzmatycznego lidera Jima Morrisona. Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimi'ego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje – od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Film "Lords of Dogtown" przedstawia losy grupy nastolatków z Venice w Kalifornii, pasjonatów surfingu i deski, którzy w latach 70 odkrywają nowy, fascynujący gatunek sportu ekstremalnego. Jeżdżąc na deskorolkach po pustych dnach basenów (pool skating) dzielnicy Dogtown opracowali i doprowadzili do perfekcji zupełnie nowy styl jazdy na desce. Łapiąc fale przy molo Pacific Ocean Park Z-Boys znani ze swojego agresywnego stylu i ostrych zachowań połączyli ekstremalne ewolucje surfingu ze sztuką skateboardingu dzięki czemu stali się w przeciągu "jednej nocy" lokalna sensacją i legendą. Nowy sport zaczyna być stylem życia dla wielu młodych ludzi i kulturowym fenomenem. Deskorolka staje się w Stanach Zjednoczonych sportem prawie narodowym i rozprzestrzenia się na cały świat. Poznajcie historie przyjaźni najbardziej utalentowanych profesjonalistów: Tonyego Alva, Jaya Adama i Stacy Peralta i zobaczcie sami jak sława i pieniądze, które pojawiły się z dnia na dzień... zaważyły na przyjaźni Z-Boyz. Dotychczasowe hobby przerodziło się w czysty biznes...
Rok 1971. Grupa rekrutów przed wyjazdem do Wietnamu przechodzi ostatnie szkolenie w Forcie Pork, zwanym Krainą Tygrysów. Niezależny i zbuntowany Roland Bozz, szeregowiec z Teksasu, mimo zdolności przywódczych jest przeciwny wojnie i chce wydostać się z obozu. Próbuje skłonić współtowarzyszy, by przyłączyli się do buntu.
Jest rok 1975. Göran i jego przyjaciele decydują się na eksperyment - postanawiają żyć razem pod jednym dachem. Dni upływają im na medytacji, rozmowach, piciu wina i uprawianiu wolnej miłości. Pewnego dnia do komuny przybywa siostra Görana. Zmęczona swoim małżeństwem, chce ułożyć sobie życie od nowa. Jednak życie w komunie, ze swobodnym stosunkiem do seksu, palenia trawki, jest bardzo różne od tego, do jakiego przywykła. Jej niespodziewane pojawienie się, powoduje zamęt wśród mieszkańców wspólnoty, odsłaniając ich skrywane dotąd fantazje i pragnienia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…